Bidony reklamowe i ich rodzaje – co wybrać?

Bidon może być świetnym gadżetem reklamowym. W sprzedaży można znaleźć dużo typów bidonów, które mogą spełnić tę rolę. Co warto wybrać?

Sprawdzi się podczas uprawiania sportów, w trakcie podróży czy też przy wyjściu do pracy albo na uczelnię – wielorazowy bidon lub butelka na napoje przyda się na co dzień. Właśnie dlatego firmy coraz częściej zamawiają bidony reklamowe, które doskonale sprawdzają się jako upominki dla klientów, kontrahentów oraz pracowników.

Obecnie bidony, które mogą posłużyć jako gadżety reklamowe, ma w swojej ofercie także firma GiftLogo, która specjalizuje się w sprzedaży gadżetów z usługą personalizacji (nadruku).

Do wyboru mamy szeroką gamę różnych bidonów. Oto najbardziej popularne z nich!

Bidony reklamowe plastikowe

To najtańsze bidony, jakie znajdziemy w ofercie. Mogą być wykonane z tworzywa twardego lub miękkiego, które można ściskać podczas picia.

Bidony plastikowe reklamowe są niedrogie, lekkie, a także łatwe do utrzymania w czystości. Te wykonane z twardego tworzywa nie są jednak tak odporne na uderzenia, dlatego mogą się rozbić się przy upadku.

W sprzedaży znajdziemy także bidony z różnymi dodatkami, na przykład z:

  • sitkiem na warzywa oraz owoce
  • wkładem, który można zamrozić, aby chłodzić napoje
  • skrytką na klucze, karty – przyda się podczas treningów
  • karabińczykiem do zawieszenia
  • słomką do łatwiejszego picia

Bidony reklamowe aluminiowe

Taki bidon z nadrukiem jest bardzo lekki oraz wytrzymały, dlatego może posłużyć na długi czas.

Aktualnie jednak coraz częściej mówi się o szkodliwości aluminium, dlatego producenci powoli odchodzą od jego stosowania. Zamiast bidonów aluminiowych dobrą alternatywą są te stalowe.

Bidony reklamowe stalowe

To najczęściej bidony wykonane ze stali, które dzięki swojej specjalnej konstrukcji potrafią zapobiegać nadmiernemu obniżaniu lub podwyższaniu się temperatury napoju. W sprzedaży znajdziemy też bidony firmowe bez termoizolacji.

Gdy chcemy kupić bidon, który będzie mógł zapewnić nam optymalną temperaturę napoju, zarówno ciepłą, jak i zimna, warto wybrać model termiczny. Najlepiej temperaturę trzymają bidony z podwójnymi ściankami, w tym także modele próżniowe, czyli takie, w których pomiędzy ściankami znajduje się próżnia. Wtedy mogą utrzymać one temperaturę napoju nawet do 48 godzin!

Dobre bidony termiczne reklamowe są jednak dość drogie – to koszt od około 40 złotych wzwyż.

Bidony reklamowe szklane

Tego rodzaju bidony, które najczęściej mają formę wielorazowej butelki, dobrze sprawdzają się jako gadżet reklamowy w stylu zero waste, czyli mający ograniczyć ilość produkowanych odpadów.

Szklane bidony najczęściej produkuje się z wytrzymałego, a przy tym dość lekkiego szkła borokrzemowego. Jest ono także dobrze odporne na nagłe zmiany temperatury, dlatego można nalewać do niego także gorące napoje.

Bidony szklane są najczęściej uzupełnione o specjalne nakrętki wykonane z tworzywa, które zapewniają im optymalną szczelność.

Zatem w sklepach można znaleźć obecnie różne rodzaje bidonów. Jaki bidon z nadrukiem sprawdzi się najlepiej? To zależy już od jego przeznaczenia, ponieważ inne bidony polecane są na wyprawy w góry, inne na rower, a jeszcze inne do przenoszenia wody pod ręką, na przykład w drodze do pracy czy na uczelnię.

Gdy chcemy zakupić bidon jako gadżet reklamowy, warto zadbać też o nadruk na bidonie – może być to logo firmy, a także inne napisy i grafiki. Wtedy bidon będzie mógł spełniać swoją rolę jako reklama przez cały czas, gdy będzie w użyciu!

user Autor