Co będzie istotne, podczas projektowania garderoby na wymiar w Warszawie?

Bez względu na to, czy posiadamy wielki dom jednorodzinny, czy też nieco mniejsze mieszkanie w bloku, często marzymy o tym, aby posiadać własną garderobę. Jest to bowiem miejsce, gdzie o wiele wygodniej i bardziej komfortowo wybierzemy swój ubiór na cały dzień, a także odpowiednio przechowamy całą swą posiadaną odzież. Istnieje kilka jednak kilka bardzo ważnych kwestii, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania całej garderoby. W końcu zależy nam, aby stała się ona dla nas małym królestwem, gdzie będziemy mogli przechowywać swoje drogie stylizacje oraz próbować nowe na przyszłość.

Kiedy marzy się nam garderoba na wymiar Warszawaz pewnością jest miastem, gdzie odnajdziemy wszelkie konieczne elementy, aby zaprojektować wnętrze miejsca, gdzie będziemy mogli przechowywać swoją odzież w odpowiedni sposób. Z pewnością wymagane będą szafy do zabudowy, różnego typu regały i wiele innych, aby całość mogła prawidłowo funkcjonować.

Gdzie najlepiej umiejscowić garderobę?

Warto postarać się o to, aby nasza garderoba była usytuowana w odpowiednim miejscu. Uznaje się, że takim będzie pomieszczenie między sypialnią, a łazienką. Tak naprawdę, wcale nie jest konieczne to, aby posiadać wielkie przestrzenie, by móc pozwolić sobie na garderobę. Przy odrobinie pomysłowości i wyobraźni, można zaprojektować bardzo małą garderobę z szafami na wymiar, która również będzie w pełni spełniała swą funkcję.

Można też pozwolić sobie na umiejscowienie garderoby w innym, funkcjonującym już pomieszczeniu. Należy mieć jednak na uwadze to, aby nie przeszkadzała ona innym domownikom w normalnym funkcjonowaniu.

Duża, czy mała garderoba?

To bardzo sporna kwestia. Wiele zależy jednak od tego, jak wielkim pomieszczeniem dysponujemy. Spotyka się bardzo duże garderoby, gdzie znajdują się szafy wnękowe i wiele regałów, natomiast istotne jest też to, co planujemy w niej przechowywać. Nie zawsze są to bowiem tylko i wyłącznie ubrania. Często zdarza się, że składuje się w nich odkurzacz, żelazko i deskę do prasowania, a także wiele innych przedmiotów użytku domowego.

Kiedy garderoba jest większa i znajdują się w niej dwie szafy ustawione równolegle do siebie, musimy pamiętać o tym, że wymagana jest odpowiednia odległość między nimi. Wszystko po to, aby można było z nich komfortowo korzystać, bez konieczności przeciskania się między nimi. Mniejsze garderoby mogą mieć tylko jedną, natomiast  jeśli nadal jest ciasno, zastanówmy się, czy nie warto będzie postawić na przesuwne drzwi do szafy.

Odpowiednio wydzielone strefy

Aby korzystanie z szafy było w pełni wygodne, warto podzielić ją na specjalne strefy. Wiele osób, wydziela specjalną przestrzeń na kurtki i płaszcze, umieszczając w tym miejscu drążki i wieszaki. Na ubrania składane, zdecydowanie wystarczy mniejsza część. Jeśli chcemy w swojej garderobie od razu prasować swoje ubrania, należy też uwzględnić przestrzeń na tą czynność. Najlepiej, jeśli będzie bezpieczny dostęp do gniazdka elektrycznego.

Co z wentylacją?

Chociaż wentylacja jest bardzo istotnym aspektem, bardzo często się o niej zapomina. Niestety też rzadko bywa tak, że garderoba znajduje się w pomieszczeniu z dostępem do okna. Są jednak na to pewne sposoby, a jednym z nich będzie podcięcie drzwi. Wewnątrz, warto umieścić kratkę wentylacyjną oraz kanał wywiewny, który pozwoli na odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeżeli nie zadbamy odpowiednio o wentylację, musimy liczyć się z ryzykiem wystąpienia nieprzyjemnego zapachu stęchlizny, a nawet pojawienia się pleśni. Dla każdego z nas, nasz ubiór stanowi wizytówkę, dlatego powinniśmy o tę kwestię zadbać szczególnie.

bartoszbasz Autor