Dlaczego warto zamontować rolety antywłamaniowe?

Zabezpiecz się przed włamaniami – zamontuj nowoczesne rolety antywłamaniowe, które będą mogły zagwarantować Ci poczucie bezpieczeństwa niezależnie od tego, gdzie jesteś.

Coraz więcej inwestorów decyduje się obecnie na stosowanie dodatkowych systemów bezpieczeństwa. Wśród nich znajdują się nie tylko drzwi antywłamaniowe, lecz także rolety, które pełnią taką samą rolę.

Konstrukcja rolet antywłamaniowych

Rolety antywłamaniowe to rolety zewnętrzne, czyli montowane są one na zewnątrz budynku. Są one umieszczane w różnych obiektach – w domach, ale także w budynkach użyteczności publicznej, komercyjnych, przemysłowych.

Takie rolety składają się z kilku elementów:

  • pancerz rolety – zbudowany z połączonych ze sobą listewek, inaczej lameli, które chronią światło okna, najczęściej listewki te produkowane są z lekkiego, ale bardzo wytrzymałego aluminium, dodatkowo pancerz może być także ocieplany
  • prowadnice – budują one ramę rolety, w prowadnice wsunięty jest pancerz, jest on montowany po bokach otworu okiennego
  • skrzynka, czyli kaseta rolety – posiada także wał, na który nawijany jest pancerz
  • systemy obsługi rolety – może być ręczny albo automatyczny, na przykład basować na przekładniach z korbką albo na siłownikach elektrycznych

Zalety rolet antywłamaniowych

Rolety tego typu posiadają wiele zalet. Przede wszystkim roleta antywłamaniowa to większe bezpieczeństwo. Zwiększa ona ochronę przed włamaniami, dlatego zmniejszają ryzyko utraty ważnego mienia, a nawet zdrowia i życia.

Dodatkowo, takie rolety zewnętrzne mają także inne zalety: zapewniają prywatność, czyli chronią przed wzrokiem innych osób, zmniejszają poziom nasłonecznienia we wnętrzach, pełnią funkcję termoizolacyjną – mogą chronić przed nadmiernym nagrzaniem pomieszczeń w lato oraz przed ich wychładzaniem zimą.

czestochowa Autor