Organizacja pikników firmowych

Pikniki są rodzajem plenerowych imprez, bardzo lubianych przez dzieci i dorosłych. Ta forma bywa też często wykorzystywana przez firmy w ramach integracji pracowników. Pikniki firmowe odbywają się w atrakcyjnym miejscu i przebiegają zgodnie z określonym planem. Otóż, organizacja pikników firmowych jest przeważnie przerzucona na zewnętrznego zleceniobiorcę, który specjalizuje się w świadczeniu takich usług.

Odpowiednią porą na odbywanie się tego typu imprez są ciepłe pory roku: wiosna, lato. Jednak jeśli pogoda dopisuje również jesienią, nic nie stoi na przeszkodzie by wybrać się na piknik także we wrześniu czy październiku. Organizator gwarantuje uczestnikom mnóstwo okazji do wypoczynku, przyjemnej rozrywki i oczywiście integracji. Głównymi elementami pikniku, także firmowego, są zabawy, gry oraz jedzenie. Wszystko odbywa się na świeżym powietrzu, w okolicy umożliwiającej przyjemny wypoczynek. Osoby biorące udział w pikniku zyskują dostęp do plenerowych zabaw w gronie dobrych znajomych. Jest możliwość pewnej rywalizacji, na przykład przy bardzo radosnych zawodach sportowych, ale żadna z aktywności nie jest narzucona – ktoś kto nie lubi sportu i lepiej czuje się z dala od toru wyścigowego lub boiska, nie będzie do niczego zmuszany. Podczas pikniku znajdzie się też pora na spacery, podziwianie krajobrazów i opalanie się. Zapewniony jest catering, przeważnie w stylu pasującym do imprezy plenerowej. Raczej nie spotka się wymyślnych dań ani eleganckiej zastawy, posiłki są raczej proste, ale smaczne i sycące, jedzone prosto z jednorazowych albo wspólnych naczyń. Elementem pikniku może być ognisko. Nierzadko zdarzają się atrakcje specyficzne dla miejsca, w którym odpoczywają uczestnicy – wizyta w muzeum lub skansenie, spływ kajakowy, odwiedziny lokalnych zabytków, fajerwerki itd.

czestochowa Autor