Organizacja przyjęcia – catering

W życiu każdego rodzica nadchodzi taki moment gdy trzeba zorganizować urodziny swojej pociechy. Kinderbale to rozwiązanie, które często przychodzi jako pierwsze na myśl rodzicom. Zatem jak zabrać się za organizację, na czym się skupić, jak ułatwić sobie sprawę? Oto kilka kwestii, które się niesamowicie istotne przy organizacji tego typu przyjęcia. Warto również postawić na catering , który zdecydowanie ułatwi nam zadanie. 

Na czym powinniśmy się najbardziej skupić?

  1. Miejsce
  2. Lista gości oraz zaproszenia
  3. Temat przewodni
  4. Dekoracje
  5. Poczęstunek
  6. Atrakcje

Zacznijmy zatem od numeru 1, czyli miejsca.

Wybierając miejsce, w którym odbędzie się kinderbal nie mamy zbyt dużo opcji. Chcemy przecież by nasza pociecha bawiła się jak najlepiej, więc powinno być to miejsce jej znane. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, które musielibyśmy brać uwagę podczas wynajmowania sali lub restauracji, warto urządzić kinderbal w domu lub w ogrodzie. Znamy dobrze to miejsce i najwygodniej będzie tam zorganizować te urodziny. 

Lista gości

Podczas tworzenia gości, najlepiej zapytać o to dziecko. Koleżanki lub koledzy z przedszkola, szkoły. Nie przesadzajmy jednak z ilością, by maluchy nie rozniosły nam domu. Musisz także ustalić czy w wydarzeniu będą brali udział rodzice zaproszonych gości.

Zaproszenia

Zaproszenia najlepiej wykonać samodzielnie z dzieckiem. Można odbić własne ręce na kartce, wyciąć i ładnie ozdobić. Nie zapomnijmy o podaniu wszystkich istotnych informacji takich jak co to za przyjęcie, od kogo jest zaproszenie i do kogo jest ono adresowane. Miejsce, godzinę i inne ważne informacje jak na przykład motyw przewodni. Warto wysłać je odpowiednio wcześnie, aby każdy mógł zarezerwować sobie czas.

Kolejne urozmaicenie – temat przewodni

Aby nadać temu wydarzeniu unikatowy charakter warto wymyślić temat przewodni związany z solenizantem. Konkretna bajka, dinozaury, księżniczki, hollywood, cyrk, dżungla, kosmos, piraci czy zwierzęta. Najlepiej zapytać dziecka, co najbardziej by mu się podobało. 

Gdy mamy już temat przewodni warto zadbać o dekoracje

Najlepiej oczywiście by dekoracje współgrały z tematem przewodnim. Nie zapomnijmy o balonach, girlandach, serpentynach czy konfetti. Polecamy zaangażować w to dziecko, aby czuło że jest gospodarzem tej imprezy.

Poczęstunek – robić samemu czy zamówić?

Każdy rodzic wie że maluchy nie będą siedziały przy stole i jadły wykwintnych dań. Zapewne będą także wymyślać, na co mają ochotę. Najlepiej w takim wypadku skorzystać z usług cateringowych. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas i nerwy. Możemy skorzystać z gotowego menu stworzonego przez firmę cateringową lub stworzyć własne, indywidualne. Catering ma wiele zalet, bez problemu znajdziemy najlepszy, tani catering. Zamawiamy posiłki na wskazany adres o wybranej godzinie, Jedzenie przyjeżdża ciepłe, smaczne i gotowe do spożycia! 

Atrakcje – jak zająć czas naszym pociechom?

Możemy skorzystać z usług animatora, wynająć dmuchane atrakcje lub samemu wymyślić gry i zabawy. Wszystko to zależy od naszej inwencji. 

czestochowa Autor