Paryż, kulturowa kolebka Europy   

Paryż to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast Europy i świata. Słynie ze swoich zabytków i uznawany jest za miasto miłości. Szczególnie w okresie świąt i Walentynek przeżywa oblężenie turystów, jednak gości nie brakuje o żadnej porze roku. Paryż nigdy nie przestanie nas zachwycać i pociągać. W tym mieście działa niejeden sklep z antykami

Wieża Eiffla 

Oczywiście najbardziej znaną atrakcją Paryża jest Wieża Eiffla. Znajduje się ona obok Pól Marsowych nad Sekwaną. Zbudowana została w 1889 roku z okazji Wielkiej Wystawy Światowej zorganizowanej w setną rocznicę Rewolucji Francuskiej. Podczas budowy wzbudzała wiele kontrowersji ze strony mieszkańców Paryża. Obawiali się ‚monstrum ze stali’, nigdy wcześniej bowiem nikt nie wybudował tak ogromnej metalowej konstrukcji. Wieża waży bowiem ponad 10 tysięcy ton. Miała być budowlą tymczasową, a stała się symbolem Paryża i jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji świata. Francuski sklep z antykami posiada wiele pamiątek upamiętniających czasy Rewolucji Francuskiej. Jeśli jednak nie posiadamy gotówki na tak kosztowne przedmioty, zawsze możemy kupić repliki zabytkowej Wieży Eiffla, dostępne w każdym sklepie z pamiątkami. 

Luwr 

Podczas wizyty w stolicy Francji, fascynaci sztuki i zabytków, powinni zwiedzić Luwr. Znajduje się tam 350 tysięcy różnych eksponatów, między innymi Mona Lisa Leonardo da Vinci. Sklep z antykami posiada wiele cennych obrazów i zabytków, jednak żaden nie dostarczy takich wrażeń historycznych i przeżyć kulturowych, jakie zapewni wizyta w Luwrze. Dom aukcyjny i sklep z antykami posiada meble i przedmioty użytku codziennego z czasów Napoleona, rokoko i innych stylów sztuki, jednak jest to tylko namiastka tego, co na własne oczy oglądać możemy podczas wizyty w Paryżu. Nic nie pobije wizyty pod Łukiem Triumfalnym na Polach Elizejskich. Wybudowany on został w 1836 roku w hołdzie żołnierzom walczącym podczas wojen napoleońskich. Pola Elizejskie to także symbol Paryża. Dwa kilometry alejki, której niepowtarzalny klimat ceniony jest zarówno przez historyków jak i romantycznych myślicieli.  

Atrakcje dla dzieci 

Jeśli wybierasz się tam ze swoimi dziećmi warto także odwiedzić Disneyland. Jedyny taki park rozrywki w Europie, który znajduje się około 45 km od Paryża. Disney powiem wywodził się z Francuskiej Normandii i tak naprawdę jego nazwisko to d’Insigny. Francuski Disneyland to około 83 hektarów powierzchni i dwa parki tematyczne Disneyland Park i Walt Disney Studio. Na dzieciaki i dorosłych czeka ponad 50 atrakcji a także 40 barów i restauracji. Znajdziemy tam także sklep z antykami, liczne sklepiki z pamiątkami, a nawet pola golfowe. 

czestochowa Autor