Peruki z włosów syntetycznych – jakie kupić?

Wybór peruki szczególnie takiej, która ma nam służyć na co dzień, wcale nie jest taką prostą sprawą, jak może się wydawać. Obecnie możliwości jest nieskończenie wiele, bo możemy zdecydować się na perukę sztuczną albo wykonaną z prawdziwych włosów. Te pierwsze są wybierane zdecydowanie częściej, ponieważ ich cena jest dużo niższa. Jak dobrze kupić peruki z włosów syntetycznych, aby później nie żałować?

O czym pamiętać, podczas zakupu peruki?
Przede wszystkim takie zakupy trzeba robić w sklepach profesjonalnych, które oferują peruki sztuczne najwyższej jakości, pochodzące od renomowanych producentów. Wybierajmy miejsca, w których pracują osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży i będą w stanie nam pomóc w dobraniu peruki do naszych potrzeb. Na pewno zostaniemy poinstruowani, w jaki sposób prać peruki sztuczne, jak je suszyć i jak czesać, aby na długi czas zachowały swój piękny wygląd. W renomowanych sklepach z perukami znajdziemy z pewnością takie, które będą nam pasować zarówno pod względem wizualnym, jak i jakościowym. Dużą zaletą peruk sztucznych jest to, że ich cena jest dość przystępna, bo trzeba za nie zapłacić od 300 do 1600 złotych, tymczasem za peruki z włosów naturalnych cena wynosi od 2500 złotych w górę. Jeśli wybierzemy perukę wysokiej jakości, która została wykonana przez firmę o dobrej renomie, która jest ceniona w branży, wówczas włosy posłużą nam przez długi czas. Najlepiej zdecydować się na zakup włosów w sklepie stacjonarnych, gdzie można będzie je dotknąć i sprawdzić, jaką mają fakturę i czy są odpowiedniej jakości. 

Jak dbać o perukę sztuczną?
Nowoczesne peruki syntetyczne są piękne i wyglądają, jak naturalne, jednak trzeba wiedzieć, jak o nie dbać, aby się nie zniszczyły. Włosy warto przechowywać w oryginalnym pudełku, można zaopatrzyć się też w specjalny stojak. Jeżeli chodzi o czesanie to najlepiej zaopatrzyć się w specjalne szczotki albo grzebień z igiełkami do włosów sztucznych, dzięki temu można będzie je porządnie rozczesać. Akcesoria do czesania włosów muszą być antyelektrostatyczne, włosy najlepiej rozczesywać od dołu ku górze, nie można ich szarpać, warto zachować ostrożność. Na końcówki można nałożyć jedwab albo olejek arganowy. Bardzo ważną kwestią jest oczywiście także mycie i suszenie włosów sztucznych. Pamiętajmy, że przed praniem peruki, włosy należy porządnie rozczesać, następnie moczymy je w wodzie o temperaturze 25-30 stopni. Dodajemy trochę specjalnego szamponu do peruk i moczymy włosy około 10 minut. Następnie osuszamy je ręcznikiem, nie wyciskami, nie trzemy i pozostawiamy je do wyschnięcia. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że peruki sztuczne nie będą dobrze reagować na wysokie temperatury, dlatego włosów nie można kręcić lokówką czy suszyć je suszarką. Zadbana peruka, która będzie w odpowiedni sposób pielęgnowana może nam posłużyć wiele lat i nadal będzie wyglądać, jak nowa. Przestrzeganie kilku podstawowych zasad, sprawi, że włosy syntetyczne będą wyglądać jak nowe przez długi czas.

czestochowa Autor