W jaki sposób powinniśmy podejść do sprzedaży mieszkań na Białołęce – co jest istotne, podczas wyboru swojego wymarzonego lokum?

Biura nieruchomości mają do zaoferowania coraz to więcej, gdyż można zauważyć po ogłoszeniach, że znacząco wzrasta liczba mieszkań na sprzedaż, bez względu na miasto, dzielnicę i wszystko inne. Niestety nie oznacza to, że maleje ich cena. Kupno mieszkania to naprawdę duży wydatek, dlatego należy podejść do tej sprawy z wyjątkową powagą – z czym to się wiąże? Konieczne jest wzięcie pod uwagę wielu istotnych zmiennych, które bezpośrednio wpłyną na fakt, że dokonaliśmy słusznego wyboru. Bez względu na to, czy wydajemy oszczędności życia, czy też zaciągamy kredyt na setki tysięcy złotych, musimy mieć z tyłu głowy, jakie ryzyko towarzyszy temu zadaniu.

W wypadku kupna mieszkania, staje przed nami bardzo wymagające zadanie, stąd należy postępować wedle sprawdzonego schematu. Po pierwsze, odnajdźmy wiele atrakcyjnych ofert, między którymi będziemy mogli dokonać ostatecznego wyboru. Dobrym rozwiązaniem zawsze okaże się Internet, dlatego skorzystajmy z ogólnodostępnej wyszukiwarki Google i wprowadźmy do niej odpowiednie hasło np. sprzedaż mieszkań Białołęka. Wyniki wyszukiwania powinny wyświetlić nam sporą ilość stron, gdzie odnajdziemy oferty mieszkań, które wpisują się w nasze oczekiwania i potrzeby. Co bardzo ważne, nie jest to z pewnością jeszcze etap, kiedy możemy pozwolić sobie na podjęcie ostatecznej decyzji. Barwne opisy i „podciągnięte” fotografie pomieszczeń, mogą niekiedy przekoloryzować ostateczny obraz.

Co powinniśmy wiedzieć w kwestii wnętrza i układu pomieszczeń?

Okazuje się, że rozmieszczenie pomieszczeń w naszym nowym mieszkaniu, powinno być w głównej mierze uzależnione od tego, w jakim celu dokonujemy zakupu. Poszukując mieszkania jedynie pod wynajem, bardzo istotne będzie to, jak wiele obecnych będzie tam pokoi niezależnych, gdyż współlokatorzy będą potrzebować prywatności. Z drugiej strony, w wypadku kupna dla samego siebie i rodziny, możemy wymagać zupełnie innych rozwiązań. Pamiętajmy o tym, że nie spotkamy się z ciekawymi opcjami, sięgając po mieszkania w starym budownictwie. Kiedy jednak zdecydujemy się na nowe mieszkanie na osiedlu Bliski na Tarchominie, spotkamy się z o wiele bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami, gdyż możliwością stanie się nawet zmiana układu ścian.

Transport publiczny – co będzie istotne?

Najlepiej, jeśli do naszego mieszkania będziemy mieli swobodny i w miarę szybki dojazd z większości istotnych miejsc w mieście. W związku z tym przekonajmy się, czy nieopodal będziemy mogli odnaleźć przystanki autobusowe i tramwajowe, a najlepiej jeśli uda się nam wybrać mieszkanie przy metrze, gdyż to zdecydowanie najszybszy i najlepiej rozplanowany środek transportu publicznego. Korzystając głównie z własnego samochodu, musimy zorientować się jak wygląda infrastruktura drogowa, aby uniknąć korków, a także czy dostępne będą dla nas miejsca parkingowe. Rozwiązanie może być np. spory parking podziemny lub zwykły strzeżony.

bartoszbasz Autor